map

Фільтрувати матеріали за датою: серпня 2015

У Легедзино вшанували півтисячі полеглих прикордонників і собак-героїв

20150808120106

Черкаські прикордонники у Легедзино вшанували пам’ять своїх  побратимів, які 1941 році, ціною власного життя піднялися в останню атаку, щоб захистити підступи до Києва. Їхню пам’ять вшанували біля  пам’ятника бійцям Окремої Коломийської прикордонної комендатури, повідомляє прес-служба Навчального центру Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота.

Тоді у  нерівному бою полягло 500 прикордонників. За спогадами старожилів, прикордонники до останнього відстоювали свої позиції. В ході бою було прийнято рішення залучити тренованих вівчарок місцевої кінологічної школи. В тому бою загинуло 150 собак, тому на пам’ятнику біля прикордонника вибита вівчарка. Зі спогадів стало відомо, що вони, помираючи з голоду, не відходили і не підпускали нікого до загиблих своїх господарів.

20150808123103

Також хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв сьогодення, прикордонників Навчального центру Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота, які загинули на Сході України у 2014 році виконуючи свій військовий обов’язок.

 
Опубліковано в Новини

 

Понад пів сотні людей 8 серпня будували трипільську хату на толоці у селі Легедзине Тальнівського району на Черкащині. За день вдалося звести стіни, які почали ще торік. Дах та стелю робитимуть наступного року, повідомляє “Газета по-українськи”.

641486_22_w_1000

Фото: Ірина Патлатюк.

Толока проходила на території заповідника “Трипільська культура”. Тут крім музею, є трипільські будови зведені на толоці у минулі роки. Нову хату почали будувати минулого літа.

641486_18_w_1000

Фото: Ірина Патлатюк.

Роботу почали біля 10.00. Спершу робили заміс із глини, води та полови. Поки дорослі місили глину ногами, діти бавилися у тому замісі, купались у багнюці та кидалися глиняними кульками. Молодь малювала глиною тризубці на спинах. Потім із замісу робили глиняні вальки, якими викладали стіни.

641486_16_w_1000

Фото: Ірина Патлатюк.

“Ми спеціально привезли більше глини, щоб вигнати стіни. Ще треба одну толоку щоб зробити верх, повирівнювати все. Думаю на наступний рік доробимо хату. Є люди, які приїжджають з першої толоки – з 2008 року. Цього року було стільки людей, що у глині навіть було тісно”, – розповідає директор заповідника “Трипільська культура” Владислав Чабанюк.

641486_15_w_1000

Фото: Ірина Патлатюк.

Розважав людей казкар Сашко Лірник. Разом з усіма місив глину та робив вальки.
“Толока у цьому році більш працьовита. Менше шоу більше роботи. Зробили дуже багато. Я чекав цілий рік цієї толоки, без неї вже не можна. Фестивалі, концерти виступи це добре. А така робота дуже душу гріє. Сина сюди привіз. Теж глину місить. Друзів привіз, вони своїх друзів. І кажуть ще більше їхати будуть у наступному році”, – говорить Сашко Лірник.

641486_10_w_1000

Фото: Ірина Патлатюк.

Ввесь день працювала ярмарка майстрів, де можна було купити вироби народних умільців. Тут продавали вишиванки, глиняний посуд, прикраси, вінки та обереги.

641486_4_w_1000

Фото: Ірина Патлатюк.

Після роботи учасникам толоки влаштували екскурсії на археологічні розкопки у сусідні Тальянки та музеєм Трипільської культури. А ввечері на “Трипільських вечорницях” слухали казки Сашка Лірника, виступали гурти “Вертеп” з Дніпропетровська та “Гонта” з Умані. Завершилися вечорниці кінопоказом.

 
Опубліковано в Новини

Новини

І Туристичний форум Черкащини
І Туристичний форум Черкащини. Бастіон Дорошенка (Замкова гора, Чигирин) ще не чув стільки експертних дискусій про туризм від практиків. Напрацьовували механізми ефективної взаємодії між
Далі... 0 Comments 1427 Hits 0 Ratings