map

Фільтрувати матеріали за датою: січня 2015

Сьогодні з Канева перші 4 особи, в ході четвертої хвилі мобілізації, (на фото Микола, Костянтин, Богдан та Олег) о 10.30 ранку відбули в зону АТО. Спочатку всі мобілізовані пройдуть 25 денне навчання. Офіцерський склад відбув до Києва, рядовий та сержантський планується на Львів.

(Проводи першої команди з Канева на Львів заплановані сьогодні, 28 січня на 17.00 від військомату).

СЛАВА  ГЕРОЯМ!

Фоторепортаж з ранкових проводів у галереї. Спецкор.

Опубліковано в Новини

8 січня Черкаси і вся Україна відзначили 80-ту річницю від дня народження видатного поета, прозаїка, драматурга та журналіста Василя Симоненка. Хоча 8 десятиліть тому він і народився у селі Біївці на Полтавщині, а потім навчався у Києві, на Черкащині його прийнято вважати своїм, рідним. Василь провів у Черкасах лише 6 років, але саме тут він працював у газеті, творив свої безсмертні ліричні шедеври і кохав, – іншими словами, він тут жив найкращі роки свого життя… Тут же й помер. Радянська система забрала життя невигідного їй письменника-шістдесятника, коли йому було лише 28. Похований Симоненко також у Черкасах.

Не докорю ніколи і нікому,

Хіба на себе інколи позлюсь,

Що в двадцять літ в моєму серці втома,

Що в тридцять — смерті в очі подивлюсь.

Так 20-річний Василь пророкував свою загибель, ще навчаючись у Києві. Не дивно, що 2015 в Черкаській області (так само, як і в Полтавській) офіційно проголошено роком Василя Симоненка, а в місті проходять численні заходи з ушанування пам’яті рідного черкаській землі письменника. У день ювілею в черкаському драмтеатрі відбулася прем’єра документальної вистави “Серед тиші і грому”, названої на честь єдиної прижиттєвої поетичної збірки Симоненка, що побачила світ у 1961. Біографічна вистава – це вже третя подібна робота режисера і водночас художнього керівника театру Сергія Проскурні (нагадаємо, на рахунку Проскурні – масштабні ювілейні байопіки Тараса Шевченка та оперного співака і композитора Семена Гулака-Артемовського). Як розповіли за лаштунками, постановка готувалась у рекордно короткі терміни, а останні репетиції відбувалися сьогодні буквально перед прем’єрою. Режисер за допомогою численних метафор переніс на сцену театру ключові події життя Симоненка, починаючи від юних літ і до самої смерті, відтворені за його прозою, повідомленнями ЗМІ та спогадами рідних і друзів поета. Перед очима глядачів промайнула і весела юність Василя у рідному селі, і навчання на факультеті журналістики Київського університету, і зустріч із майбутньою дружиною, і приїзд у незнайомі Василеві Черкаси. Режисер закцентувався на сімейних проблемах Симоненка (в основу одного з епізодів покладено оповідання “Він заважав їй спати”) та постійній виснажливій боротьбі письменника із тоталітарною системою у часи його роботи журналістом у черкаських газетах “Черкаська правда” та “Молодь Черкащини”. Образ Василя Симоненка на сцені втілив непрофесійний актор – молодий філософ, читець-декламатор Ярослав Литвин. Вистава неодноразово переривалася бурхливими аплодисментами переповненого залу, а у фіналі глядачі стоячи проводжали акторів тривалими оваціями, не стримуючи сліз. “Я працював над виставою 12 днів і все своє життя”, – лаконічно зазначив в коментарі кореспонденту нашого видання режисер-постановник Сергій Проскурня.

Перед прем'єрою вистави на сцені театру вручили літературні премії ім. Василя Симоненка. Їх отримали переможці цьогорічного конкурсу — у номінації "За кращу першу поетичну збірку" киянка Ольга Прохорчук, а в номінації "За кращий художній твір" - Сергій Пантюк. Обоє отримали по 15 тисяч гривень.

На урочистому вечорі серед шанувальників поета були помічені голова ОДА Юрій Ткаченко, голова обласної ради Валентина Коваленко, перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий, голови Канівської та Драбівської районних рад Дмитро Шелест і Володимир Дзега, творча інтелигенція Черкащини, Полтавщини та України.

Повідомляє  Наш. кор

Опубліковано в Новини

Новини

І Туристичний форум Черкащини
І Туристичний форум Черкащини. Бастіон Дорошенка (Замкова гора, Чигирин) ще не чув стільки експертних дискусій про туризм від практиків. Напрацьовували механізми ефективної взаємодії між
Далі... 0 Comments 1426 Hits 0 Ratings