map

Велосипедом до Королівської криниці

28 вересня 2014 року, по обіді, любителі активного відпочинку вирушили велосипедним маршрутом №2 від комплексу "Авто-ріка" до лісового джерела "Королівська криниця" на околиці Канева. Більшість учасників отримали велосипеди в пункті прокату КП "Туристичний інформаційний центр м.Канева", дехто був на власному велосипеді. Дівчата Ірина та Яна заради цією екскурсії приїхали навіть із Черкас!

Велосипедний маршрут №2 розпочинається від  комплексу "Авто-ріка", побудованого в Каневі до ЄВРО-2012, та проходить вулицями О.Кошового, через площу Шевченка, вулиці Шевченка, Воровського, пересікає вулицю Героїв Небесної Сотні, а далі вулицею Свердлова аж до вулиці Голубця і місця зливу Теплого та Холодного потоків, які утворюють канівський Дунаєць. Далі, вздовж урвища, до пам'ятки природи місцевого значення Королівської криниці, лісового джерела з якого за легендами брали воду для польського короля Станіслава Августа Понятовського під час його перебування в Каневі в 1787 році та для частування російської імператриці Катерини другої під час її зупинки в Каневі коли вона подорожувала Дніпром на галерах з інспекцією південних земель.

На вулиці Воровського розташовані корпуса Школи мистецтв на одному з яких встановлена меморіальна дошка (робота канівського скульптора Володимира Толстопятова) народній актрисі України Ользі Кусенко, яка народилася в Каневі.  На перехресті вулиць Воровського та Героїв Небесної Сотні встановлено, в сквері, памятну стелу Героям Чорнобиля. На цьому ж "п'ятачку" збереглися історичні будівлі Старого Канева - приміщення Історичного музею, готельно-ресторанний комплекс "Старий Канів", працює ряд магазинів. Лише біля магазину "Ветеран" встановлено зручну велопарковку на 4 місця.

Далі маршрут, доволі складний, проліг заасфальтованою вулицею Свердлова (новеньке асфальтне полотно прокладено на понад кілометровому відрізку) і до містка через місце зливу Теплого і Холодного потоків.

У зворотному напрямку ми піднялися з урвища від Королівської криниці вулицею Яблунівською та Бузницького до магазину "Копані". Після перепочинку та поласувавши яблуками, якими нас пригостили "хранителі" Королівської криниці Ольга та Олександр Крижанівські весело і швидко, накатом ми пригнали свої велосипеди до "Авто-ріки"

Час проведений в дорозі на велосипедному маршруті №2 склав понад 2 години. Відстань яку ми подолали - близько 10 кілометрів.

На черзі напрацювання інших маршрутів, як ще цієї осені так і вже навесні: На гостину до бобрів (с.Бабичі), До дуба Шевченка (с.Прохорівка), Бучак, Трахтемирів, та багато інших.

Кохайте себе - подорожуйте.

Яків Прогнімак

Читати 1778 разів Останнє редагування Понеділок, 29 вересня 2014 11:30