map

Канів святкуючи і танцюючи… наблизився до Європи !

У День Європи 17 травня 2014 року молоді мешканці Канева збудували «Євромістечко» на площі Т.Г.Шевченка. З 2011 року гасло цього свята «Я поділяю європейські цінності…»

На флагштоках перед міською радою представники Асоціації поріднених міст Канева підняли три прапора – України, Канева та Євросоюзу.

Привітав учасників свята виконуючий обов’язки Канівського міського голови Олександр Скорина .

Школярі відзвітували про роботу своїх євроклубів за минулий рік та познайомили городян з культурою та традиціями різних країн Європи, які входять до Євросоюзу. В Європейському кварталі працювали дві інтерактивні станції: на першій учасники команд зачитали «Заповіт» Т.Г.Шевченка мовою тих країн, які вони представляли; на іншій (музичній) виконали пісню мовою країни, яку також представляли. Учасники свята залишили свої записи на стіні побажань «Україна в Європі – це …».

Євронамет ГО «Фонд розвитку «Шевченків край» представляв молодіжні європейські проекти:  Молодіжна дисконтна картка «ЄВРО-26»; отримання освіти в Європі – проект «Освіта без кордонів»; культурно-освітні тури в країни Європи та «Єврошкола на колесах».

Яків Прогнімак, голова ГО «Фонд розвитку «Шевченків край» провів для всіх бажаючих вікторину на краще знання Європи та європейських цінностей. Переможці та всі учасники отримали на згадку про цей день сувеніри та подарунки з європейською символікою.

Завершив святкове дійство танцювальний  флеш-моб «Ми - європейці», який згуртував школярів та учнів під пісню української співачки Гайтани, що стала гімном футбольного чемпіонату EURO2012 –  «Україна будьмо! Viva! Це моя Європа!».

В рамках святкування Дня Європи в Каневі відбувається показ документальних фільмів міжнародного фестивалю про права людини Docudays UА. В залі Канівського міськвиконкому цього дня, бажаючі, переглянули та обговорили фільм «Путінські ігри».

Організатором Днів Європи - 2014 виступає  Центр європейської інформації у Полтавській області та громадська організація Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» під егідою Мережі центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org), за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» www.irf.ua.  Партнерами проекту виступають Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях», Інститут світової політики та Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Інформаційну підтримку надає Представництво Європейського Союзу в Україні. В Каневі партнером проекту є громадська організація "Фонд розвитку "Шевченків край".

Яків Прогнімак - голова
ГО "Фонд розвитку "Шевченків край",
координатор проекту в Каневі.
Читати 2071 разів Останнє редагування Середа, 21 травня 2014 15:53

Медіа