map

Холодний Яр. Вшанування козаків різних епох

12 – 13 квітня 2014 р. на Чигиринщині пройдуть вшанування борців за волю України. Гостей прийматимуть Суботів, Матвіївка, Мельники та хутір Буда. Співорганізатори меморіальних заходів – Історичний клуб “Холодний Яр”, ВО “Свобода”, ВО “Батьківщина”, “Батьківщина молода”, Народний Рух України, музейно-етнографічний комплекс “Дикий хутір”, ГО “Вільне козацтво Холодного Яру”, народний депутат України Леонід Даценко, добродії Ігор Гаврищишин з Києва, Олег Куцин із Закарпаття, дід Карбала (Олександр Ромащенко) із с. Цвітна та Анатолій Дідук з Одещини.
Участь у вшануваннях візьмуть кандидати у Президенти України  Юлія Тимошенко, Олег Тягнибок та Василь Куйбіда
День перший. Суботів, Матвіївка, Вовчий шпиль
Вшанування розпочнуться о 10.00 в Суботові, що в Чигиринському районі Черкаської області. Панотець Володимир проведе панахиду в Іллінській церкві за Гетьманом Богданом Хмельницьким, його синами Тимошем та Юрієм, старшиною та козацтвом, а також командармом Михайлом Омеляновичем-Павленком, письменником Юрієм Горлісом-Горським, іншими учасниками Першого зимового походу Армії УНР, яка в лютому 1920 року прийшла на Чигиринщину, а також за козацтвом полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупака. По завершенні панахиди панотець біля Іллінської церкви проведе освячення верби.
Відбудеться й екскурсія на замчище Богдана Хмельницького та до 200-літньої хати суботівського гончаря.
О 12.30 – виїзд у холодноярське село Матвіївку (Чигиринський р-н), де біля пам’ятника козакам і старшинам полку гайдамаків Холодного Яру о 13.30 розпочнеться меморіальний мітинг. Заплановано й відвідини Попової хати, де в середині лютого 1920 р., під час Першого зимового походу, кілька днів жив легендарний український командарм Михайло Омелянович-Павленко.
О 14.30 – 15.30 – поминальний обід у Матвіївці.
О 15.45 – 18.45 – похід на Вовчий шпиль, де у 1919 – 1920-х роках таборувалися холодноярські партизани.
15.00 – 21.00 – на хуторі Буда розпочнеться Мистецький фестиваль козацької слави “Холодний Яр-2014” за участю провідних українських колективів, зокрема “Рутенії”. Буде презентовано диск Визвольних пісень ХХ ст. “Ми сміло в бій підем” студії “Рутенія” та Історичного клубу “Холодний Яр”, а також повість “Отаман Хмара” Юрія Горліса-Горського (її представить дочка автора Леся).
Вдень “Батьківщина молода” проведе теренову гру “Холодний Яр-2014”.
Надвечір Роман Коваль у наметовому таборі “Батьківщини молодої” представить книжку спогадів “Медвинське повстання”.
День другий. Мельники, Гайдамацький став, хутір Буда
10.00 – 11.30 – меморіальний мітинг у центрі с. Мельників – колишньої “столиці Холодноярської республіки”, під час якого делегація вшанує могили Василя Чучупака та холодноярців на цвинтарі Мельників.
12.15 – 12.45 – освячення зброї на берегах Гайдамацького ставу біля Мотриного монастиря, яке звершить протоієрей Василь Циріль УПЦ Київського Патріархату.
13.15 – 14.00 – покладання квітів на символічну могилу останнього кошового Запорозької Січі Петра Калнишевського на хуторі Буда, відкриття меморіалу Небесної сотні (автори Микола Теліженко та Юрко Олійник), заупокійна літія за невинно-убієнними за волю України в час важких протистоянь та молитва за Україну (звершить протоієрей Василь Циріль).
14.15 – 15.00 – поминальний обід.
15.00 – 15.15. Виступ дитячого фольклорного гурту “Будимир” із села Хотова.
15.15 – 15.25. Презентація книжки Романа Коваля і Петра Гогулі “Медвинське повстання”.
15.30 – 16.45. Виступ гурту “Хорея козацька” (художній керівник Тарас Компаніченко).
17.00 – від’їзд делегацій.
Звертаюсь до громадських організацій, політичних партій та фізичних осіб з пропозицією ставати співорганізаторами вшанувань.
Нагадую учасникам вшанувань про квіти, вінки і свічки!

Роман КОВАЛЬ, президент Історичного клубу “Холодний Яр”
Читати 1846 разів Останнє редагування П'ятниця, 04 квітня 2014 16:50